4 powody dla których warto pisać artykuły na stronie internetowej

#

Współcześnie marketingowcy coraz większą uwagę zwracają na Content Marketing, czyli marketing treści. Nic w tym dziwnego. Wysokiej jakości, merytoryczny artykuł zostanie nie tylko dobrze odebrany przez osobę, która go przeczyta, ale również przez wyszukiwarkę Google.

Polska jest w czołówce europejskiej jeśli chodzi o liczbę użytkowników używających oprogramowania blokującego reklamy. Dobry content to idealny sposób na dotarcie do klientów. Co więcej, obecnie nawet największe marki zatrudniają specjalistów zajmujących się tworzeniem treści na strony internetowe.

Ze względu na przeładowanie Internetu różnego rodzaju treściami, w tym niskiej jakości pochodzących na przykład z mieszarek słów, algorytmy Google przykładają coraz więcej uwagi do badania i oceniania jakości treści. Wysokiej jakości treść nie tylko pozytywnie wpłynie na pozycję rankingową i zwiększy ruch na twojej witrynie ale także wzmocni więź między tobą, a twoimi klientami.

W dzisiejszym artykule pokażemy Ci, dlaczego warto na stronie internetowej Twojej firmy umieścić sekcję z artykułami, a także jak konstruować takie teksty, by przyniosły Ci jak najwięcej korzyści.

Budujesz wizerunek eksperta

Pisząc wysokiej jakości artykuły, ściśle powiązane z branżą, w której działasz, możesz w łatwy sposób pokazać, że naprawdę znasz się na tym, co robisz. Oczywiście, nie udostępniasz publicznie całego tzw. know-how, ponieważ tak dokładne informacje o tym, jak coś wykonać, są zbyt cenne.

Z łatwością możesz jednak rozwiązywać pojedyncze problemy swoich klientów, zaspokajać ich ciekawość, albo dawać im takie porcje informacji, które zachęcą ich do dalszej rozmowy z Tobą, ponieważ wzbudzą poczucie, że jesteś kimś, kto po prostu zna się na rzeczy. Zbudowanie wizerunku eksperta w danej tematyce jest ogromną przewagą konkurencyjną.

Jedynym haczykiem jest to, że takie artykuły naprawdę muszą reprezentować określoną jakość i wartość, a ponadto powinny być publikowane w miarę regularnie. Lepiej opublikować 1-2 merytoryczne artykuły w miesiącu, niż umieścić 20 krótkich, nic nie wnoszących wpisów. Pamiętaj, że pozycji eksperta nie buduje się z dnia na dzień. Wymaga to wiele pracy. Uwierz mi, będzie warto!

Nasycasz stronę słowami kluczowymi

Dbając o pozycje swojej strony w wyszukiwarce z pewnością wiesz, że umieszczenie danej frazy kluczowej na stronie pomaga w jej wypozycjonowaniu. Baza artykułów to świetne miejsce na umieszczanie takich słów. Dzięki zoptymalizowanym artykułom, budujesz „długi ogon”, czyli poprawiasz widoczność na frazy składające się z kilku słów, które czasami mogą generować większy ruch niż fraza główna. Jeśli współpracujesz ze specjalistą ds. SEO z pewnością podpowie Ci on, jakich słów, w jakim nasyceniu i formie użyć, aby przyniosły one oczekiwany rezultat.

Poza umieszczaniem słów kluczowych należy także pamiętać, że Google premiuje teksty wysokiej jakości. Po aktualizacjach Panda i Pingwin, marketerzy zaczęli skupiać się na jakości, a nie ilości tworzonego contentu. Twórz teksty tak, abyś odpowiadał na pytanie użytkownika lub rozwiązywał jego problem. Nawet wysycając swój artykuł odpowiednimi słowami, jeśli będzie on miał niską wartość dla internauty, ten zniechęci i szybko opuści twój serwis, co może rzutować na cały twój brand.

Publikując wartościowy content, mamy możliwość zdobycia wielu cennych linków prowadzących do naszego serwisu. Wzbogacając treść o infografiki czy interesujące obrazy, będziemy dodatkowo pozycjonowani w wynikach Google Grafika, co również generuje ruch. Umieszczając tekst w Social Media, docierasz do jeszcze większej liczby użytkowników, co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o pozycję w wynikach wyszukiwania Google.

Zatrzymujesz użytkownika na dłużej

Celem każdej strony internetowej jest posiadanie jak największego grona użytkowników, spędzających na niej długi czas. Wartościowe treści sprawiają, że użytkownik przebywa na naszej witrynie dłużej niż kilka sekund. Nie bez znaczenia jest to również dla Google. Uchwycenie zainteresowania użytkownika i zainteresowanie go treścią, obniża Bounce Rate (wskaźnik odrzuceń), który jest jednym z kluczowych czynników jeśli chodzi o pozycje w wynikach wyszukiwania.

Pisząc artykuły możesz linkować do innych podstron w Twojej witrynie. Ułatwi to nawigację oraz zachęci użytkownika do pozostania w serwisie jeszcze dłużej. Im bardziej ułatwisz internautom poszukiwanie treści, tym częściej będą do Ciebie zaglądać.

W czasach kiedy komunikaty marketingowe otaczają nasz z każdej strony, warto postawić na Content Marketing i dobrze opowiedzianą historię, aby wciągnąć użytkownika w wir zainteresowania naszą marką. Serwisy, które osiągnęły sukces w dziedzinie marketingu treści, cieszą się nawet 8-krotnie większym ruchem niż konkurenci, którzy nie wdrożyli tworzenia treści do strategii marketingowej.

Napisa It Is Marketing

Wykorzystujesz artykuły w promocji i budowaniu wizerunku marki

W dzisiejszych czasach samo posiadanie witryny internetowej to za mało. Musisz wyróżnić się z tłumu, aby być zauważonym. Przyciągające uwagę nagłówki, mówiące wprost użytkownikowi o tym, czego może spodziewać się po artykule, a także wysokiej jakości treść, to świetna baza do promocji marki. Takie artykuły można promować wśród swojej bazy e-mail, na profilach społecznościowych, a także polecać innym specjalistom, zwiększając ruch na swojej stronie internetowej jak i zainteresowanie ofertą.

Z ankiety przeprowadzonej przez IBM Digital Experience Survey wynika, że 56% marketingowców zauważyło wzrost wskaźnika zaangażowania klientów, dzięki publikowaniu wartościowych treści. Jeżeli twoje artykuły są użyteczne dla użytkownika, lepiej zapamięta twoją markę oraz staniesz się jego pierwszym wyborem w danej kategorii produktów lub usług.

Content Marketing jest zdecydowanie tańszą formą marketingu niż wysokobudżetowe kampanie brandingowe. Pracę możemy zlecić profesjonalnemu copywriterowi, jednak koszt takiej usługi i tak będzie niższy niż tradycyjna reklama. Kluczem do sukcesy w marketingu treści jest dokładne poznanie swoich klientów i zrozumienie jakiego rodzaju treści oczekują.

 

Jak widzisz warto pisać wysokiej jakości artykuły i publikować je na swojej stronie. Daj znać, czy korzystasz już z takiej formy promocji, czy jest to jeszcze przed Tobą!